Napínavé utkání s STU Bratislava tým UK zvládl a ani ve 3. utkání nenašel přemožitele!

16.11.2015 | Martin Gremlica

Netradičně v sobotu náš tým UK cestoval do Bratislavy k zápasu 3. kola EUHL, kde se střetnul na zimním stadióně Ondřeje Nepely s místními HK Slavia STU. Skóre se měnilo jako na houpačce, nabídlo celkem 9 branek a více než 40 trestných minut. Z výhry se nakonec radoval tým UK Praha v poměru 5:4.

3. kolo | Pondělí 16.11.2015, 18:30

HK Slávia STU Bratislava - UK Praha

(1:3,1:1,2:1)

Góly a asistence: 11. Hajduk Richard (Vystavil, Gráčik), 21. Máder(Kontura, Rendek), 42. Máder (Horváth, Mikloš), 49. Vystavil – 12. Gremlica (Valder, Hybner), 16. Hybner (Valder, Balaz), 17. Slánský (Novák), 36. Verner (Herr), 53. Slánský (Herr, Hučko)

Vyloučení: 9:6, navíc Novák (UKP) 10min za nesportovní chování

Přesilové hry: 1:1, oslabení: 0:0, počet střel: 24:35

Rozhodčí: doc. Ing. Vladimir Goga Phd. – Michal Poláčik, Bc. Tomáš Regrec

HK Slavia STU: Snopek (Mega) – Rendek, Hajduk, Minárik, Harakeľ, Schmidt, Horváth, Máder, Vystavil, Naumov, Meliška, Galko, Kontura, Sochor, Gráčik, Mikloš, Sabaka, Bubica

HK Slávia STU Bratislava: Snopek (Mega) – Rendek, Hajduk, Minárik, Harakeľ, Schmidt, Horváth, Máder, Vystavil, Naumov, Meliška, Galko, Kontura, Sochor, Gráčik, Mikloš, Sabaka, Bubica

UK Praha: Skuhrovec – Vošahlík, Hučko, Slánský, Balaz, Hybner, Valder, Novák, Gremlica, Herr, Křivokapič, Kasala, Verner, Hložek

Komentář

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří po nátlaku od Hajduka a Mádera dostali hosty pod tlak, který nakonec skončil vedoucím gólem a brankář UK Praha Skuhrovec musel poprvé lovit puk ze své sítě.Následně domáci polevili a hosté ukázali, že nejsou dvojnásobní šampióni EUHL náhodou. Po gólech Gremlici, Hybnera a Slánského se dostali do vedení 3:1. Toto skóre vydrželo až do konce 1. třetiny.

Začátek druhé třetiny byl opět v režii domácích, kterým začátky třetin patřily. V 21. minutě snížíl Máder. Odpověď hostů z Prahy byla jasná a tvrdá a to nátlak na domácího brankáře, kterého zasypali několika ostrými střelami, až jedna z nich skončila v domácí síti. V 35. minutě a to od hráče Kasaly 2:4 pro hosty.

Poslední třetinu bych nazval druhým dechem domácích. Zápas nezabalili a bojovali o každý kousek ledu. První slibnou příležitost měl Bubica, který se snažil překonat obranu i brankáře, nakonec se mu to nepodařilo. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo k vidění mnoho střeleckých pokusů. Ale až Mader ukázal, jak se střílí góly, když přebruslil celé hřiště a v 41. minutě střelil překrásny gól. Po pár minutách skóroval Vystavil a vyrovnal skóre na 4:4. Po tomto góle si tým UK Praha vyžádal 30 sekund oddechový čas. A byl to dobrý tah, protože v 52. minutě skóroval Slánský a hosté vedli 5:4. Přes bojovnost i oddechový čas domácích se skóre už do konce třetiny nezměnilo, a tak se z vítězství radovali hosté z Prahy.

Muži | Středa 22.03.2017, 17:30
UK Praha - Paneuropa Kings Bratislava